Dlaczego warto pić piwo?

Poniższa lista jest kompletnie subiektywna, traktuj ją z lekkim przymrużeniem oka. Pamiętaj, nie jestem lekarzem, a swoje założenia wyciągam z własnych obserwacji i artykułów dostępnych w sieci.

Odwaga

Każdy z nas zna kogoś, kto po alkoholu stroszy piórka, komu rozwiązuje się język i ogólnie staje się bardziej towarzyski. Dzieję się tak (zapewne) dlatego, że alkohol zwiększa naszą pewność siebie, dzięki niemu wydajemy się sobie bardziej atrakcyjni. W większości przypadków uznałabym to za zdecydowany plus, jednak są osoby, którym alkohol zdecydowanie nie służy. ;)

Zdrowie

Piwo ma obniżać ciśnienie krwi, zapobiegać infekcjom, zwiększać odporność i wpływać pozytywnie na nerki. Dużo tych plusów, które ponoć udowadniają naukowcy z Kanady, Finlandii oraz USA. Ile w tym prawdy możemy dowiedzieć się tylko czytając wyniki badań. Jednak jak z każdą substancją trzeba uważać, jeśli zaczniemy zbyt często zaglądać do kufla to możemy zostać alkoholikiem. Marne wtedy będzie nasze tłumaczenie choroby "dobrze, że choć ciśnienie mam w normie".

Kreatywność

Małe ilości alkoholu wspomagają naszą kreatywność oraz pomagają w rozwiązywaniu problemów. Udowodnili to jacyś zacni naukowcy, nie mam pojęcia w jaki sposób i chyba nie chcę wiedzieć. :) Ale jeśli się nad tym tak bardziej zastanowić to te założenie mają rację bytu. Być może na lekkim rauszu łatwiej nam się skupiać na sednie problemu i nie rozdrabniamy się nad pierdołkami, które nie pomagają nam w czasie jego rozwiązywania. Co do bycia kreatywnym to muszę stwierdzić, że na mnie się to sprawdza.

Naturalność

Jakby tak przelecieć wzrokiem po półkach w sklepie to okaże się, że w prawie każdym napoju znajduje się całe spektrum chemicznych substancji czy konserwantów. Nie mówię, że każde piwo jest wolne od tych składników. Podstawowy skład piwa to woda, słód jęczmienny i chmiel, który jest naturalnym konserwantem. Jeśli producent nie dorzuci kolejnych składników to będziemy mieli w pełni naturalny produkt.

Smak

Piwo zwyczajnie jest smaczne, jest idealnym dodatkiem do chipsów i dobrego kina. Prawie każdy ma swojego ulubieńca bez którego nie wyobraża sobie imprezy, grilla, czy seansu filmowego. Każdemu należy się trochę drobnych, smacznych przyjemności w życiu.


Udział w kampanii: Okocim Jasne "Tylko z trzech składników" zainspirował mnie do napisania powyższego wpisu. Dzięki temu, że wzięłam udział w tej akcji, dowiedziałam się, że są jeszcze w pełni naturalne piwa dostępne na naszym rynku. 
Dziękujemy browar Okocim i Streetcome za możliwość udziału w kampanii!

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

instagram @testownisko