Suchy szampon dla szatynek | Nivea Fresh Revive 3 in 1 Medium Tones {Recenzja}

Suchy szampon dla szatynek nivea fresh revive
Zawsze wydawało mi się, że suchy szampon to jeden z tych licznych wynalazków, które raczej nie znajdą zastosowania w moim życiu. Jednak wiadomo, te często jest weryfikowane. A tym razem zweryfikowała je przesyłka z klubu Przyjaciółek Nivea.

Have a great hair day!

Na szczęście moje włosy bardzo szybko się nie przetłuszczają. Nie sprawia mi więc problemu ich pielęgnacja. Jednak czasem miewają one gorsze dni. I o ile nie zdarza im się puszyć, to bywają oklapłe. Wygląd przemoczonego psa najczęściej dotyka mnie w dni, kiedy jednak chciałabym wyglądać dobrze. Ponowne mycie, suszenie i ewentualne układanie bywa czasochłonne, a kiedy do wyjścia pozostaje kilka minut, to jedynym wyjściem zostaje kok lub kitka. Tak było przynajmniej do tej pory.

Od miesiąca mam możliwość ratowania sytuacji za pomocą suchego szamponu. Jak do tej pory przetłuszczone włosy z powodzeniem uratował kilkukrotnie. U mnie idealnie suchy szampon sprawdza się także jako preparat nadający objętości. Wiem, że mogłabym do tego używać lakieru do włosów, ale według mnie lakier wygląda słabo, a w takie ukropy, jakie obecnie panują, nie znoszę go stosować.

Suchy szampon od Nivea ma delikatny pudrowy zapach, którego intensywność jest idealnie dostosowana, nawet teraz podczas letnich upałów zapach nie jest drażniący.

Preparat nadaje włosom objętości i podnosi je u nasady głowy. Dzięki czemu włosy wyglądają na odświeżone. Dobrze radzi sobie nawet z bardzo oklapniętymi włosami. Oczywiście, nie oczekujmy po nim ekstra objętości. Suchy szampon nadaje włosom naturalnego, zdrowego wyglądu.

Jednym z głównych powodów, dlaczego nigdy nie sięgnęłam po taki produkt w sklepie, była obawa o to, że po aplikacji szamponu na głowie pojawią się białe plamy. A tych nie da się zakryć. Czegoś takiego nie uświadczymy w suchym szamponie od Nivea. Choć instrukcja mówi o tym, by rozpylać szampon z odległości 30 cm, to zdarzało mi się go trzymać bliżej głowy, żeby po prostu trafić tam gdzie chciałam. Ani razu nie zrobiłam sobie plamy na głowie. A nalot, który oczywiście powstaje w czasie używania każdego suchego szamponu, bardzo prosto można usunąć za pomocą szczotki lub grzebienia. Intensywne wyczesywanie nie wpływa natomiast negatywnie na objętość.

Jak już pisałam, moje włosy nie przetłuszczają się bardzo szybko. Jednak zdarzyło mi się stosować suchy szampon w awaryjnej sytuacji. I mogę potwierdzić, że sprawdza się on bardzo dobrze. Włosy po aplikacji i odpowiednim wyszczotkowaniu wyglądają "wyjściowo". Sebum zostaje zebrane przez skrobię ryżową, która znajduje się w składzie produktu. Zaobserwować można, że szampon delikatnie, ale równomiernie rozjaśnia włosy.

Suchy szampon do włosów nivea fresh revive
Nivea wprowadziła na rynek trzy suche szampony Nivea Fresh Revive, które kolejno zostały stworzone dla blondynek (light tones), szatynek (medium tones) i brunetek (dark tones). Wybór odpowiedniego wariantu gwarantuje nam, że na włosach nie pozostaną żadne widoczne drobiny.

Czy jestem zadowolona z efektów? Bardzo. Tak jak pisałam, jeszcze miesiąc temu suchy szampon był ciekawostką, którą kiedyś na pewno bym sprawdziła. Jednak przed nim, na mojej "happy list" znajdowało się mnóstwo innych rzeczy. Cieszę się jednak, że miałam możliwość wypróbowania go w swoich życiu. Cieszę się też, że tak dobrze suchy szampon się u mnie sprawdził. Myślę, że zostaniemy całkiem dobrymi przyjaciółmi.

Wiecie już, że uwielbiam weryfikować obietnice producenta, a tym razem brzmią one tak:
Ciesz się w pełni każdym dniem dzięki nowemu suchemu szamponowi dla szatynek NIVEA® FRESH REVIVE! Ekspresowo odśwież swoje brązowe włosy i zachowaj ich naturalny kolor dzięki innowacyjnej formule 3w1 zapewniającej:
1. całodniową świeżość z przyjemnym zapachem
2. pełną objętość
3. delikatne oczyszczanie bez podrażniania skóry głowy.
  • Ekspresowo odświeża brązowe włosy
  • Zachowuje naturalny kolor włosów dzięki innowacyjnej formule 3w1
  • Odświeża na cały dzień i otula włosy przyjemnym zapachem
  • Zapewnia pełnię objętości
  • Delikatne oczyszcza bez podrażniania skóry głowy
Więc po kolei :) Zdecydowanie potwierdzam pierwszy punkt. Włosy cały dzień, a nawet dłużej wyglądają na świeże i mają przyjemny pudrowy zapach. Suchy szampon zdecydowanie nadaje objętości włosom w naturalny sposób. Włosy i skóra głowy są dokładnie oczyszczone z sebum. Nie zaobserwowałam żadnych nieprzyjemnych konsekwencji; żadnego swędzenia skóry głowy, wypadania włosów czy pieczenia. Jedyny punkt, z którym nie mogę się zgodzić, dotyczy koloru włosów. Moje po aplikacji szamponu stawały się delikatnie jaśniejsze. Nie uważam tego za coś negatywnego, raczej za pozytywną odmianę. Oczywiście cała moja opinia to zbiór subiektywnych odczuć. Dotyczą one tylko jednego wariantu suchego szamponu; Nivea Fresh Revive 3 in 1 Medium Tones stworzonego dla szatynek. 

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

instagram @testownisko