Mixa Baby| Łagodzący olejek do mycia ciała i włosów

Minął już prawie rok od poznania przeze mnie olejku do mycia ciała i włosów z Mixa Baby. Od poznania produktu do dzisiejszej recenzji zużyłam dwa opakowania. I myślę, że nie będą, to dwa ostatnie opakowania :) Zapraszam Was serdecznie na krótką recenzję.
W ubiegłe wakacje w moje ręce trafiła seria Atopiance od Mixa Baby. Miałam możliwość przetestowania między innymi olejku łagodzącego do mycia ciała i włosów. W większej części posłużył on mi to mycia ciała i twarzy, ale jako delikatny szampon także się sprawdził..

Łagodzący olejek do mycia ma ciekawą konsystencję. Spodziewałam się, że będzie on jak woda, natomiast bardziej przypominał kisiel. Jest to według mnie duży plus, ponieważ produkt nie wylewa się z dłoni oraz nie spływa w ekspresowym tempie z ciała. W czasie jego stosowania praktycznie nie musiałam używać kremów nawilżających. Olejek pozostawia skórę czystą, bez podrażnień oraz delikatnie odżywioną. 

Olejek zamknięty został w opakowaniu z pompką, co jest bardzo wygodne. Nie miałam więc problemów z dozowaniem odpowiedniej ilości. Lubię takiego rodzaju pojemniki ze względu na możliwość łatwego zachowania higieny. Żeby trochę ulżyć naszej planecie, to zawsze wykorzystuje ponownie takie opakowania.

Piana, piana, więcej piany!

Uwielbiam, kiedy produkty się pienią, to taki mój mały fetysz. Wydaje mi się, że wtedy lepiej działają, ale oczywiście to tylko takie moje "widzimisię". Kiedy jakieś mydełko lub płyn się nie pienią, to zdarza mi się także przedobrzać z ich ilością. Olejek przyjemnie się pienił, ale nie dało się z niego uzyskać gęstej piany,

Według producenta i innych użytkowników; olejek ten jest bezzapachowy. Mnie natomiast wydaje się, że ma on zapach jakiś nieokreślonych ziół. Kompletnie mi to nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie. Lubię, jeśli produkty pachną czymś naturalną lub mają delikatny zapach.

Przyznam się szczerze, że nie widziałam szans w tym, aby ten olejek dobrze umył włosy. Zaskoczyłam więc się pozytywnie, kiedy umył on moje włosy bez większych problemów, co prawda, kiedy te były mocniej ubrudzone, to potrzebowały podwójnego mycia. Po zastosowaniu standardowo używanej przeze mnie odżywki włosy miały się całkiem dobrze. Widać było, że są czyste, odżywione. Nie supłały się ani nadmiernie nie kręciły.

Podsumowując!

Jestem bardzo zadowolona z tego produktu, jak i całej serii Mixa Baby Atopiance. Olejek przypadł do mojego gustu oraz spodobał się mojej skórze. Całkiem przyjemnie używa się go, kiedy na dworze są wysokie temperatury. A wszystko dlatego, że pozostawia skórę przyjemnie czystą i orzeźwioną.  Warto też wspomnie o cenie, która wynosi jakieś 14 zł za opakowanie wielkości 250 ml. Jest to całkiem przyjemna cena, biorąc pod uwagę, że olejek jest wydajny i starcza na bardzo długo.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

instagram @testownisko