Zarabianie na YouTube...


... moje zdanie i nie jestem YouTuberem!
Coraz więcej ludzi rozpoczyna karierę na YouTube. Staje się to najpopularniejszym sposobem na życie wielu internautów. Jednak aby na YouTube się wybić musimy posiadać jakiś talent lub pomysł, który się przyjmie. Wydaje się, że nagranie filmu jest takie proste, jednak to nawet nie połowa sukcesu. Sam fakt, że wrzucimy jakiś film do sieci nie gwarantuje nam sukcesu i profitów. W sieci wybijają się nieliczni, Ci z dużym szczęściem lub Ci ze znakomitym kontentem. 

Zatem jak zarabiać na YouTubie? 

Musisz stać się popularny, a żeby to osiągnąć, należy nagrywać takie filmy na które znajdzie się popyt. 

AdWords- jak to wygląda w praktyce?

Jednym ze źródeł dochodu youtuberów są reklamy firmy Google, a dokładniej AdWords. Ich umiejscowienie jest różnorakie, najbardziej zauważalne są te wyświetlane przed lub w trakcie trwania filmu. Niektóre można przewinąć po kilku sekundach, a inne musimy oglądać. Te mniej irytujące :) wyświetlane są w formie baneru nad playlistą, bądź nad proponowanymi do obejrzenia filmami. W serwisie znajdziemy też reklamę, która wyświetla się w formie nakładki u dołu trwającego filmu, zazwyczaj jest ona na wpół przeźroczysta.

Product placement

Kolejnym sposobem zarobku youtuberów jest "lokowanie produktów" (wiki). Firmy chcące skorzystać z takiego sposobu pozyskiwania klientów kontaktują się bezpośrednio z prowadzącym kanał i składają ofertę. Czy prowadzący się się zgodzi to już jego prywatna decyzja. Taki sposób zarobku ma jedną dużą wadę; ludzie nie lubią być oszukiwania i wolą wprost usłyszeć, że dana osoba reklamuje to, to i to. Kiedy ten fakt ukryjemy, a wyjdzie to na jaw utracimy naszą wiarygodność, a to może skutkować końcem naszej kariery.

Swoja marka!

Jeśli interesujesz się YouTubem to zauważyłeś zapewne, że duże grono Youtuberów posiada własne sklepy z koszulkami, kubkami i innymi tego typu gadżetami. Jednak żeby sprzedaż tego typu przedmiotów miała sens musimy posiadać nie małe grono subskrybentów chcących zakupić produkt z naszym logiem. 

Z YouTube do TV

Prowadzisz już swój kanał i masz nie małe stadko subskrybentów? To może pora wziąć przykład z kolegów i zaistnieć w TV. Jest to niesamowita reklama ale też przygoda, spójrz na pana Radka Kotarskiego i jego udział w reklamach Banku Millennium. Wiadomo, że do TV o wiele trudniej się dostać niż do internetu, ale warto próbować. Może wystarczy wyjść z jakąś ciekawą ofertą? A może sam ją wkrótce otrzymasz.

Ile tak naprawdę można zarobić?

Niestety Youtuberzy nie chętnie odpowiadają na pytania dotyczące zarobków, tłumacząc się regulaminem umowy partnerskiej. Wiele osób poleca stronę Socialblade.com aby wyliczyć zarobki popularnych Youtuberów, jednak strona ta nie do końca współgra z polskimi standardami. 
Wychodzi na to, że na praca na YouTubie choć nie łatwa może przynieść duże zyski. Jednak jak duże przekonamy się tylko tworząc swój kanał i nagrywając swój program.
Masz jakieś uwagi? Zapraszam do komentowania!

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

instagram @testownisko