Tej granicy nie przeskoczysz | Limity na Instagramie (instagram)

Zakładam. że większość z Was wie, że uwielbiam Instagram. Kocham go przede wszystkim za możliwości jakie oferuje. Ale kocham go także za kwadratowe zdjęcia, które osobiście najbardziej lubię robić. Mam tylko jedno ale, Instagram potrafi zdołować. A robi to (mam taką nadzieję) nieumyślnie blokując konto za podejrzany ruch lub za zbyt dużą liczbę kliknięć w serduszko... Ale co poradzić kiedy tak bardzo lubi się "serduszkować" innych? Po prostu trzeba uważać, ale żeby uważać, to trzeba wiedzieć na co. Więc oto powstaje wpis zawierający kilka informacji na temat Instagram'a i limitów na niego nałożonych. 
Limity, które podaję są aktualne na dzień publikacji tego posta. W przypadku ich zmiany postaram się nanieść poprawione dane na wpis. Jednak z uwagi na to, że mogę coś przeoczyć proszę o nie traktowanie tego wpisu ze 100% pewnością. Jeśli widzicie, że jakieś dane są nieprawidłowe, to proszę dajcie znać mi i innym; zostawiając choćby komentarz.

60 

Aż tyle osób możesz zaobserwować lub od-obserwować w ciągu jednej godziny. Jest to także liczba komentarzy jaką można wystawić w ciągu godziny. Wyjątkiem są komentarze składające się z samych emotikonek, tych można dodać zdecydowanie mniej, Na szczęście jednak IG nie od razu blokuje nam możliwość wystawiania komentarzy za nadużywanie emotek, wystarczy zmodyfikować treść komentarza i wszystko znów zaczyna działać. 

7500

Jest to maksymalna liczba osób jaką możesz zaobserwować. Istnieją natomiast konta na Instagram'ie, które obserwują większą ilość osób. Właściciele tych kont pochodzą z ery sprzed limitowej, czyli obserwowali innych zanim limit został nałożony. Jest to jedno z zabezpieczeń antyspamowych na IG.

2200

Tyle znaków możemy umieścić w opisie pod zdjęciem. Przy próbie wpisania kolejnego znaku nic się nie stanie, znak po prostu nie wskoczy. 

30

Dokładnie 30 # możemy umieścić pod jednym zdjęciem. Kiedy wykorzystamy ten limit to nie uda nam się w komentarzach dopisać jeszcze kilku, więc stosujcie je rozważnie. Najgorsze jest jednak to, że jeśli spróbujemy dodać opis z większą ilością znaczków to wtedy Instagram opublikuje zdjęcie bez opisu. Więc będziemy musieli pisać go raz jeszcze. 

5

Instagram umożliwia zalogowanie się z poziomu jednej aplikacji do 5 kont. Dostęp do całej piątki mamy poprzez panel szybkiego przełączania. Jeszcze jakiś czas temu aby móc zalogować się na inny profil trzeba było się wiele natrudzić. 

200

Na głównej stronie możesz podejrzeć 200 zdjęć z aktywności twoich znajomych. Jeszcze do niedawna kiedy na IG zdjęcia wyświetlały się chronologicznie to te 200 zdjęć było najświeższą aktywnością. Niestety od niedawna cała główna strona kieruje się nowymi zasadami, więc nie zdziw się jeśli zobaczysz zdjęcie popularnej osoby sprzed 3 dni, a nie zobaczysz zdjęcia przyjaciółki sprzed 3 minut. Na głównej stronie wyświetlane są zdjęcia, które najlepiej się przyjmują, ale oczywiście pojawiają się też te mniej popularne.

W praktyce nie do końca mają zastosowanie limity dotyczące polubienia zdjęć czy komentowania. Jeśli Instagram podejrzewa działanie botów(automatycznego systemu) to ogranicza nas jeszcze bardziej. Niestety algorytmy na Instagram'ie nie są idealne, więc czasem zdarzy się, że po polubieniu 5 zdjęć opcja zostanie nam nagle zablokowana. Wtedy pozostaje nam już tylko poczekać, czasem kilka minut, a czasem kilka dni. Z doświadczenia wiem, że jeśli raz system nas zablokuje to po odblokowaniu nie należy nadużywać uprzednio zablokowanej opcji. Wydaje mi się, że po odblokowaniu znajdujemy się na jakiejś liście testowej z której wpadnięcie na listę blokad jest jeszcze prostsze, czasem wystarczy 10 serduszek... Wszystkie te limity na Instagram'ie mają na celu ograniczenie spamu, ograniczenie automatycznych działań, a co za tym idzie; poprawę jakości kontentu.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

instagram @testownisko